Keraamilisest materjalist töötasapinna hooldamine

Keraamika on puhtalt looduslikku päritolu komponentidest, valdavalt savist või liivast, valmistatud materjal. Keraamika kontrollitud segakoostis võimaldab saada erakordselt paindliku ja kulumiskindla materjali, mille püsivusele võib loota ka seal, kus teised materjalid kipuvad alt vedama.

Töötasapindade valmistamiseks kasutatakse kuumtöödeldud keraamilisi plaate, mis lõigatakse õigesse mõõtu, misjärel saadud plaadi servad ja pind töödeldakse.

Keraamika looduslikud omadused ning täiendav töötlus annavad sellele eriti hea kriimustus- ja kuumakindluse ning takistavad vedelike tungimist materjali sisemusse. Pinnad on lihtsasti hooldatavad ning sobival hooldamisel kestavad need väga pikka aega.

Kuidas puhastada keraamilisest materjalist töötasapinda?

Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini sooja veega niisutatud mikrokiudlapp. Tõrksama mustuse vastu soovitame kasutada neutraalset, kergelt leeliselist (pH 8–10) või kergelt happelist (pH 4–6) pesuvahendit.

Vältida tuleks aga kindlasti selliseid puhastusvahendeid, mis sisaldavad pleegitusaineid, on abrasiivse toimega või väga happelised, sest need võivad pinnad jäädavalt rikkuda.

Mida teha plekkide korral?

Esimene kaitseliin plekkide vastu on alati ennetus. Kaitske keraamilisest materjalist töötasapindu kokkupuute eest kemikaalide ja söövitavate ainetega.

Pinnale sattunud mustus ja plekid on jäädavate kahjustuste vältimiseks parim kohe majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga eemaldada.

Kuidas vältida kuumakahjustusi ja kriimustusi?

Keraamilisest materjalist töötasapinnad kuuma ei karda. See tähendab, et ka kuumade nõude tekitatud pinna- ja värvikahjustused ei ole nende puhul mureks. Pinnad on äärmiselt vastupidavad ka kriimustustele. Sellegipoolest soovitame olla ettevaatlik raskete esemetega ja vältida tugevaid lööke.

Kas keraamika vajab täiendavat pikaajalist hooldust?

Keraamilisest materjalist töötasapindu ei ole vaja impregneerisvahenditega töödelda, sest need on täielikult veekindlad.