Taustaklaasi hooldamine

Kuidas puhastada taustaklaasi?

Taustaklaasi tavapesuks piisab üldjuhul rohkest puhtast veest. Tolmust ja pritsmetest puhastamiseks sobib ka tavaline puhastusvahend ning pehme lapp. Tänu materjali karastusele harilikud puhastuskemikaalid taustaklaasile ohtu ei kujuta.

Ilupoltidega kinnitatud klaasi puhul aga vältige puhastusvahendi tarvitamist poltide läheduses, sest kemikaalide poldiaukude kaudu klaasi taha sattumine võib pildi jäädavalt rikkuda. Lisaks olge ettevaatlik ka poltkinnitusega klaasi servadega.

Kuidas kaitsta taustaklaasi kriimustuste ja muude kahjustuste eest?

Taustaklaasi hooldamisel vältige abrasiivseid lappe ja puhastusvahendeid, sest need võivad põhjustada kriimustusi. Sama kehtib ka igasuguste teravate esemete kohta. Kemikaalidest on klaasile eriti kahjulikud erinevad happed, ammoniaak, tugevad detergendid, abrasiivained, kontsentreeritud kloor ja naatriumhüdroksiid.

Kriimustuste ja kahjustuste vältimiseks loputage pesuvahend maha puhta veega, seejärel eemaldage suurem vesi kummist kaabitsaga. Lõplikuks kuivatamiseks pühkige pind üle pehme lapiga.

Kui Teie taustaklaasi ei piira igast küljest kapid ja seinad, tuleb vastavate servadega olla eriti ettevaatlik – serva põrutamine võib lõhkuda terve klaasi. Karastatud klaasi eeliseks teiste klaaside ees on aga see, et paigaldamisel ja hiljem purunemisel ei teki ohtlikke teravaid kilde.