Matistatud klaas Optiwhite

Värvus:Matistatud
Paksus:6mm
Materjal:Karastatud Optiwhite
Ei leidnud sobivat värvi või disaini? Kirjuta meile oma soovist
Esita hinnapäring

Läbipaistev taustaklaas – see on taustaklaasi lihtsaim lahendus, mida kasutatakse sageli tapeedi ja värvitud seina kaitsmiseks. Pealmine pind on poleeritud, läbipaistvus täielik. Või läbipaistev taustaklaas, mille pealmine pind on matistatud ning läbipaistvus on matt. Viimast kasutatakse juhul, kui soovitakse vältida täielikku läbipaistvust.

Kõik Nordecos taustaklaasid on paksusega 6 mm, faaspoleeritud servadega ja karastatud. Karastatud klaas on tavaklaasist ligi 4-6 korda tugevam. Kasutame eriti kirgast „Optiwhite” klaasi, et taustatoonide moonutus oleks võimalikult minimaalne.

Eriti kirgas Optiwhite klaas on spetsiaalselt väljaarendatud kvaliteetklaas, kus klaasi tooraine rauasisaldus on viidud miinimumini. Võrdlusena on tavalises floatklaasis rauaoksiidide sisaldus suurem, mis toob esile roheka tooni. Optiwhite klaas laseb läbi rohkem valgust ja päikese soojuskiirgust, on kõrge värviedastusindeksiga tagades värvide puhtuse ja parema valgusläbivuse. Tänu nendele näitajatele saame garanteerida Teie poolt välja valitud taustatooni moonutusteta puhtuse ning muutumatuse ning valguse maksimaalse läbivuse.

See klaas on töödeldav nagu tavaline float-klaas: seda saab lõigata, lihvida, karastada, lamineerida, trükkida, taustvärvida ja kasutada klaaspakettides.

Klaasile on võimalik teha erinevaid sisselõikeid ja freesimisi, sealhulgas avad pistikupesadele või kinnitustele. Klaasi saab lõigata erinevates kujudes ja täpselt.

Taustaklaasi eelised:

  • Stiilne, trendikas disainielement ja jätab maitseka ilme;
  • Klaas kaitseb köögi töötasapinna tagaseina rasva-, vee- ja toidupritsmete eest;
  • Klaas on hügieeniline ja ei ima endasse vedelikku, mustust ega lõhna;
  • Klaas on kergesti puhastatav, see on praktiline ja lihtne;
  • Sobib interjööri

LÄBIPAISTVA TAUSTAKLAASI VÕIMALUSED

Läbipaistva taustaklaasi kasutamine eeldab korralikult viimistletud tagapinda, millele klaas asetatakse. Kehvasti viimistletud või defektidega tagaseina puhul on soovitatav kasutada värvitud taustaklaasi või foto ja disain taustaklaasi , mis kogu tagapinna ulatuses seina defektid terviklikult ära katavad.

Läbipaistva taustaklaasi kasutatakse ka tapeeditud pinna kaitsmiseks. Sel juhul paigutatakse klaas lihtsalt olemasoleva tapeedi peale.

MATISTATUD KLAAS

Matistatud klaas on neutraalne ja justkui rahustav, aga kas ka praktiline? Tegelikult on matistatud klaasi pind poorne ja kergelt struktuurne, mistõttu kaob ära just see praktiline omadus, mis on läikival ja siledal klaasil. Mustus ning pritsmed jäävad matistatud pinnale kergemini kinni ning seetõttu on pind ka raskemini hooldatav ning puhastatav. Läikiv ja kirgas klaas on just tänu oma siledale pinnale praktiline, hügieeniline ning lihtsasti hooldatav. Seetõttu on kirgas klaas tööpinna tagaseinas ka kõige populaarsem valik. Kui siiski soovitakse matistatud klaasi efekti kööki tuua ja seda seal kasutada, võib alternatiivina paigaldada klaasi näiteks teistpidi pööratuna, matt pind seina poole. Nii jääb klaasi töötlemata ja sile pool tööpinna suunas ning tagab taustal kasutatava klaasi praktilisuse.

Paigaldusviisid

  • Punktkinnituste abil (dekoratiivpoltidega), soovitatav läbipaistva taustaklaasi puhul, võimalik kasutada ka värvitud ja disan taustaklaasi puhul.

  • Tagant ja äärtest silikoonimist saab kasutada värvitud ja disainklaasi puhul.

Taustaklaasi saab kinnitada dekoratiivpoltidega, tagant silikoonides, äärtest silikoonides või kasutades spetsiaalseid alumiiniumprofiile.

Köögi tagaseina iseärasused ja materjal võivad teha ühe klaasi tüübi või kinnitusviisi sobivamaks kui teiseMõõdistamise käigus, saame anda nõu parima klaasi tüübi ning kinnitusviisi osas.

Kuidas puhastada taustaklaasi?

Taustaklaasi tavapesuks piisab üldjuhul rohkest puhtast veest. Tolmust ja pritsmetest puhastamiseks sobib ka tavaline puhastusvahend ning pehme lapp. Tänu materjali karastusele harilikud puhastuskemikaalid taustaklaasile ohtu ei kujuta.

Ilupoltidega kinnitatud klaasi puhul aga vältige puhastusvahendi tarvitamist poltide läheduses, sest kemikaalide poldiaukude kaudu klaasi taha sattumine võib pildi jäädavalt rikkuda. Lisaks olge ettevaatlik ka poltkinnitusega klaasi servadega.

Kuidas kaitsta taustaklaasi kriimustuste ja muude kahjustuste eest?

Taustaklaasi hooldamisel vältige abrasiivseid lappe ja puhastusvahendeid, sest need võivad põhjustada kriimustusi. Sama kehtib ka igasuguste teravate esemete kohta. Kemikaalidest on klaasile eriti kahjulikud erinevad happed, ammoniaak, tugevad detergendid, abrasiivained, kontsentreeritud kloor ja naatriumhüdroksiid.

Kriimustuste ja kahjustuste vältimiseks loputage pesuvahend maha puhta veega, seejärel eemaldage suurem vesi kummist kaabitsaga. Lõplikuks kuivatamiseks pühkige pind üle pehme lapiga.

Kui Teie taustaklaasi ei piira igast küljest kapid ja seinad, tuleb vastavate servadega olla eriti ettevaatlik – serva põrutamine võib lõhkuda terve klaasi. Turvaklaasi eeliseks teiste klaaside ees on aga see, et paigaldamisel ja hiljem purunemisel ei teki ohtlikke teravaid kilde.