RAL 9002

Värv:RAL 9002
Paksus:6mm
Materjal:Karastatud Optiwhite
Töötlus:Keraamiline värv klaasi tagaküljel
Saadaval kõik RAL värvid
Esita hinnapäring

Värvitud taustaklaas – klaasi tagumine külg on värvitud ühetoonilisena ja pealmine pind poleeritud. Või matistatud värvitud taustaklaas, mille pealmine pind on matistatud ning värvus jääb tänu sellele matt. Lisaks suurele hulgale standartvärvidele, on saadaval ka enamikes RAL toonides.

Kõik Nordecos taustaklaasid on paksusega 6 mm, faaspoleeritud servadega ja karastatud. Karastatud klaas on tavaklaasist ligi 4-6 korda tugevam. Kasutame eriti kirgast „Optiwhite” klaasi, et taustatoonide moonutus oleks võimalikult minimaalne.

Eriti kirgas Optiwhite klaas on spetsiaalselt väljaarendatud kvaliteetklaas, kus klaasi tooraine rauasisaldus on viidud miinimumini. Võrdlusena on tavalises floatklaasis rauaoksiidide sisaldus suurem, mis toob esile roheka tooni. Optiwhite klaas laseb läbi rohkem valgust ja päikese soojuskiirgust, on kõrge värviedastusindeksiga tagades värvide puhtuse ja parema valgusläbivuse. Tänu nendele näitajatele saame garanteerida Teie poolt välja valitud taustatooni moonutusteta puhtuse ning muutumatuse ning valguse maksimaalse läbivuse.

See klaas on töödeldav nagu tavaline float-klaas: seda saab lõigata, lihvida, karastada, lamineerida, trükkida, taustvärvida ja kasutada klaaspakettides

Klaasile on võimalik teha erinevaid sisselõikeid ja freesimisi, sealhulgas avad pistikupesadele, kinnitustele jms. Klaasi saab lõigata erinevates kujudes ja täpselt.

Taustvärvitud taustaklaasi toodetakse viisil, mida nimetatakse ka kuumvärvimiseks, kus klaasile kantakse kiht värvi, mis kuumutatakse ning seejärel karastatakse, nii et värv seotakse klaasi pealispinna sisse. Karastamise protsess muudab värvi väga vastupidavaks. Tulemuseks saate vee, kuuma ja kriimustuskindla hermeetilise taustvävitud klaasi.

Taustaklaasi eelised:

  • Stiilne, trendikas disainielement ja jätab maitseka ilme;
  • Klaas kaitseb köögi töötasapinna tagaseina rasva-, vee- ja toidupritsmete eest;
  • Klaas on hügieeniline ja ei ima endasse vedelikku, mustust ega lõhna;
  • Klaas on kergesti puhastatav, see on praktiline ja lihtne;
  • Sobib interjööri

VÄRVITUD TAUSTAKLAASI VÕIMALUSED

Värvitud taustaklaasi saab kokku sobitada erinevate interjööri-, mööbli- ja värvilahendustega.  Klaas on kvaliteetse viimistlusega ning minimalistlikult luksuslik. See annab võimaluse kujundada erinevaid taustseinu vastavalt maitsele ja interjöörile.

MATISTATUD VÄRVITUD TAUSTAKLAAS

Matistatud klaas on neutraalne ja justkui rahustav, aga kas ka praktiline? Tegelikult on matistatud klaasi pind poorne ja kergelt struktuurne, mistõttu kaob ära just see praktiline omadus, mis on läikival ja siledal klaasil. Mustus ning pritsmed jäävad matistatud pinnale kergemini kinni ning seetõttu on pind ka raskemini hooldatav ning puhastatav. Läikiv ja kirgas klaas on just tänu oma siledale pinnale praktiline, hügieeniline ning lihtsasti hooldatav. Seetõttu on kirgas klaas tööpinna tagaseinas ka kõige populaarsem valik.

Kuidas puhastada taustaklaasi?

Taustaklaasi tavapesuks piisab üldjuhul rohkest puhtast veest. Tolmust ja pritsmetest puhastamiseks sobib ka tavaline puhastusvahend ning pehme lapp. Tänu materjali karastusele harilikud puhastuskemikaalid taustaklaasile ohtu ei kujuta.

Ilupoltidega kinnitatud klaasi puhul aga vältige puhastusvahendi tarvitamist poltide läheduses, sest kemikaalide poldiaukude kaudu klaasi taha sattumine võib pildi jäädavalt rikkuda. Lisaks olge ettevaatlik ka poltkinnitusega klaasi servadega.

Kuidas kaitsta taustaklaasi kriimustuste ja muude kahjustuste eest?

Taustaklaasi hooldamisel vältige abrasiivseid lappe ja puhastusvahendeid, sest need võivad põhjustada kriimustusi. Sama kehtib ka igasuguste teravate esemete kohta. Kemikaalidest on klaasile eriti kahjulikud erinevad happed, ammoniaak, tugevad detergendid, abrasiivained, kontsentreeritud kloor ja naatriumhüdroksiid.

Kriimustuste ja kahjustuste vältimiseks loputage pesuvahend maha puhta veega, seejärel eemaldage suurem vesi kummist kaabitsaga. Lõplikuks kuivatamiseks pühkige pind üle pehme lapiga.

Kui Teie taustaklaasi ei piira igast küljest kapid ja seinad, tuleb vastavate servadega olla eriti ettevaatlik – serva põrutamine võib lõhkuda terve klaasi. Turvaklaasi eeliseks teiste klaaside ees on aga see, et paigaldamisel ja hiljem purunemisel ei teki ohtlikke teravaid kilde.