Marmorist töötasapinna hooldamine

Kuidas puhastada marmorist töötasapinda?

Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini sooja veega niisutatud mikrokiudlapp. Tõrksama mustuse korral soovitame kasutada neutraalset, kergelt leeliselist (pH 8–10) või kergelt happelist (pH 4–6) pesuvahendit.

Pikima kasutusea tagavad spetsiaalselt looduslikust kivist tasapindade hooldamiseks mõeldud puhastusvahendid. Vältida tuleb selliseid puhastusvahendeid, mis sisaldavad pleegitusaineid, on abrasiivse toimega või väga happelised, sest need võivad pinna jäädavalt rikkuda.

Mida teha plekkide korral?

Esimene kaitse plekkide vastu on alati ennetus. Seda eriti marmori puhul, mis on poorne ja seega väga hea imavusega. Hoia oma marmorist töötasapinda kokkupuute eest kemikaalide ja söövitavate ainetega.

Pinnale sattunud mustus ja plekid on jäädavate kahjustuste vältimiseks parim kohe majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga eemaldada. Tugevamate plekkide korral kasuta spetsiaalset marmorpindade puhastusvahendit. Pärast seda pese pinda vee ja pesuvahendiga. Sobiva puhastusvahendi saad osta meilt või olenevalt sinu asukohariigist ka kohalikust kauplusest.

Kuidas vältida kuumakahjustusi ja kriimustusi?

Marmor on väga pehme kivi. Kriimustuste vältimiseks soovitame kasutada lõikealuseid. Kuuma talub marmor küll paremini, kuid kuumakahjustuste vältimiseks soovitame kasutada kuumaaluseid.

Kas marmor vajab regulaarset hooldust?

Pika kasutusea tagamiseks marmorist tasapind impregneeritakse ehk immutatakse tihendavate kemikaalidega, mis takistavad vedelike tungimist kivisse. Ajapikku see kaitsekiht nõrgeneb. Marmorist töötasapinna kaitsmiseks on vaja seda regulaarselt impregneerida.

Regulaarne impregneerimine aitab marmorist töötasapinda kaitsta, sest see takistab vedelike imbumist ja plekkide teket. Hooldusvajadus oleneb marmorist tasapinna kasutusintensiivsusest ja tüübist. Soovitame tasapinda taasimpregneerida vähemalt kord aastas.

Marmorist töötasapinna taasimpregneerimiseks tuleb kasutada spetsiaalset marmori immutusvahendit. Sobiva vahendi saad osta meilt või olenevalt sinu asukohariigist ka kohalikust kauplusest.