Marmorist töötasapinna hooldamine

Marmor on läbinisti looduslik materjal, mille värvus ja muster on silmanähtavalt ainulaadsed. Seda pika ajalooga ehitus- ja dekoratiivkivi peetakse klassikaliseks, elegantseks ja luksuslikuks materjaliks.

Töötasapindade valmistamiseks kasutatav marmor kaevandatakse välja maapõuest ja lõigatakse õigesse mõõtu, misjärel saadud kiviplaadi pind ja servad töödeldakse.

Kuna marmor aga kriimustub ja määrdub kergesti, on marmorist töötasapindade vastupidavuse tagamiseks regulaarne hooldamine hädavajalik. Marmori pehmus ja poorsus nõuavad töötasapindade kauni välimuse säilitamiseks hoolsat kätt.

Kuidas puhastada marmorist töötasapinda?

Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini sooja veega niisutatud mikrokiudlapp. Tõrksama mustuse vastu soovitame kasutada neutraalset, kergelt leeliselist (pH 8–10) või kergelt happelist (pH 4–6) pesuvahendit.

Pikima kasutusea tagavad spetsiaalselt looduslikust kivist pindade hooldamiseks loodud puhastusvahendid. Vältida tuleks aga kindlasti selliseid puhastusvahendeid, mis sisaldavad pleegitusaineid, on abrasiivse toimega või väga happelised, sest need võivad pinnad jäädavalt rikkuda.

Mida teha plekkide korral?

Esimene kaitseliin plekkide vastu on alati ennetus – seda eriti marmori puhul, mille poorsus tingib marmorpindade tugeva veeimavuse. Kaitske marmorist töötasapindu kokkupuute eest kemikaalide ja söövitavate ainetega.

Pinnale sattunud mustus ja plekid on jäädavate kahjustuste vältimiseks parim kohe majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga eemaldada. Raskema mustuse vastu kasutage spetsiaalset marmorpindade puhastusvahendit. Seejärel peske pinda täiendavalt vee ja pesuvahendiga. Sobivad puhastusvahendid saate meilt või olenevalt Teie asukohariigist ka kohalikest jaemüügipunktidest.

Kuidas vältida kuumakahjustusi ja kriimustusi?

Kuna marmor on väga pehme kivi, soovitame kriimustuste vältimiseks kasutada lõikealuseid. Kuuma talub marmor küll paremini, kuid kindluse mõttes soovitame siiski kasutada kuumaaluseid.

Kas marmor vajab täiendavat pikaajalist hooldamist?

Pika kasutusea tagamiseks marmorist tasapinnad impregneeritakse – st immutatakse tihendavate kemikaalidega, mis takistavad vedelike tungimist kivisse. Ajapikku see kaitsekiht aga paratamatult nõrgeneb ja töötasapindade kaitsmiseks on vaja neid perioodiliselt uuesti töödelda.

Kordustöötluse vajaduse sagedus oleneb põhiliselt pindade kasutuse intensiivsusest ja marmori täpsest tüübist, kuid soovitame pindu töödelda vähemalt kord aastas. Marmorist töötasapindade taasimpregneerimiseks tuleks kindlasti kasutada spetsiaalset marmori immutusvahendit. Sobivad vahendid saate meilt või olenevalt Teie asukohariigist ka kohalikest jaemüügipunktidest.