Graniidist töötasapinna hooldamine

Kuidas puhastada graniidist töötasapinda?

Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini sooja veega niisutatud mikrokiudlapp. Tõrksama mustuse korral soovitame kasutada neutraalset, kergelt leeliselist (pH 8–10) või kergelt happelist (pH 4–6) pesuvahendit.

Pikima kasutusea tagavad spetsiaalselt looduslikust kivist tasapindade hooldamiseks mõeldud puhastusvahendid. Vältida tuleb puhastusvahendeid, mis sisaldavad pleegitusaineid, on abrasiivse toimega või väga happelised, sest need võivad pinna jäädavalt rikkuda.

Mida teha plekkide korral?

Esimene kaitse plekkide vastu on alati ennetus. Hoia oma graniidist töötasapinda kokkupuute eest kemikaalide ja söövitavate ainetega. Ole töötasapinna läheduses ettevaatlik ka metallesemetega, eriti lihvitud ja nahksete pindade korral, sest need võivad pindu kergesti kriimustada.

Pinnale sattunud mustus ja plekid on jäädavate kahjustuste vältimiseks parim kohe majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga eemaldada. Puhastamata jätmise korral võib mustus kuivada või kivisse imbuda. Kui see peaks juhtuma, väldi söövitavaid puhastusaineid ja kasuta spetsiaalset loodusliku kivi puhastusvahendit. Pärast seda pese pinda vee ja pesuvahendiga. Sobiva puhastusvahendi saad osta meilt või olenevalt sinu asukohariigist ka kohalikust kauplusest.

Kuidas vältida kuumakahjustusi ja kriimustusi?

Kuigi graniit on kriimustus- ja kuumakindel, ei ole see siiski hävimatu. Kriimustuste vältimiseks soovitame kasutada lõikealuseid ning kuumakahjustuste eest aitavad pindu kaitsta kuumaalused.

Kas graniidist tasapind vajab regulaarset hooldust?

Pika kasutusea tagamiseks graniidist tasapind impregneeritakse ehk immutatakse tihendavate kemikaalidega, mis takistavad vedelike tungimist kivisse. Ajapikku see kaitsekiht nõrgeneb. Graniidist töötasapinna kaitsmiseks on vaja seda regulaarselt impregneerida.

Hooldusvajadus oleneb tasapinna kasutusintensiivsusest ja graniidi tüübist. Heleda graniidi puhul on soovitatav pinda taasimpregneeriva vahendiga töödelda kord aastas. Tumedast graniidist pinda tuleb hooldada regulaarselt 1–2 aasta järel.

Graniidist töötasapinna taasimpregneerimiseks tuleb kasutada spetsiaalset loodusliku kivi immutusvahendit. Sobiva vahendi saad osta meilt või olenevalt sinu asukohariigist ka kohalikust kauplusest.