Graniidist töötasapinna hooldamine

Graniit on läbinisti looduslik materjal, mille värvus ja muster on silmanähtavalt ainulaadsed. Graniidi kõvadus ja hea töödeldavus teevad sellest suurepärase ehitusmaterjali.

Töötasapindade valmistamiseks kasutatav graniit kaevandatakse välja maapõuest ja lõigatakse õigesse mõõtu, misjärel saadud kiviplaadi pind ja servad töödeldakse.

Graniidist töötasapindu iseloomustavad eelkõige äärmine vastupidavus ja kuumakindlus ning regulaarsel hooldamisel kestavad need väga pikka aega.

Kuidas puhastada graniidist töötasapinda?

Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini sooja veega niisutatud mikrokiudlapp. Tõrksama mustuse vastu soovitame kasutada neutraalset, kergelt leeliselist (pH 8–10) või kergelt happelist (pH 4–6) pesuvahendit.

Pikima kasutusea tagavad spetsiaalselt looduslikust kivist pindade hooldamiseks loodud puhastusvahendid. Vältida tuleks aga kindlasti selliseid puhastusvahendeid, mis sisaldavad pleegitusaineid, on abrasiivse toimega või väga happelised, sest need võivad pinnad jäädavalt rikkuda.

Mida teha plekkide korral?

Esimene kaitseliin plekkide vastu on alati ennetus. Kaitske graniidist töötasapindu kokkupuute eest kemikaalide ja söövitavate ainetega. Olge tööpindade läheduses ettevaatlik ka metallesemetega, eriti lihvitud ja nahksete pindade korral, sest need võivad pindu kergesti kriimustada.

Pinnale sattunud mustus ja plekid on jäädavate kahjustuste vältimiseks parim kohe majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga eemaldada. Pikema seisma jätmise korral võib mustus kinni kuivada või kivisse imenduda. Kui see siiski juhtub, vältige söövitavaid aineid ning kasutage spetsiaalset looduskivi puhastusvahendit. Seejärel peske pinda täiendavalt vee ja pesuvahendiga. Sobivad puhastusvahendid saate meilt või olenevalt Teie asukohariigist ka kohalikest jaemüügipunktidest.

Kuidas vältida kuumakahjustusi ja kriimustusi?

Kuigi graniit on tuntud oma kriimustus- ja kuumakindluse poolest, ei ole see siiski hävimatu. Kriimustuste vältimiseks soovitame kasutada lõikealuseid ning kuumakahjustuste eest aitavad pindu kaitsta kuumaalused.

Kas graniit vajab täiendavat pikaajalist hooldamist?

Pika kasutusea tagamiseks graniidist tasapinnad impregneeritakse – st immutatakse tihendavate kemikaalidega, mis takistavad vedelike tungimist kivisse. Ajapikku see kaitsekiht aga paratamatult nõrgeneb ja töötasapindade kaitsmiseks on vaja neid perioodiliselt uuesti töödelda.

Kordustöötluse vajaduse sagedus oleneb põhiliselt pindade kasutuse intensiivsusest ja graniidi täpsest tüübist. Heleda graniidi puhul on soovitatav pindu töödelda kord aastas, samas kui tumedale graniidile piisab 1–2 aastast.

Graniidist töötasapindade taasimpregneerimiseks tuleks kindlasti kasutada spetsiaalset loodusliku kivi immutusvahendit. Sobivad vahendid saate meilt või olenevalt Teie asukohariigist ka kohalikest jaemüügipunktidest.