Kvartsist töötasapinna hooldamine

Kvartskivi ehk pressgraniit on tööstuslik komposiitmaterjal. Kuigi tegemist on n-ö tehiskiviga, koosneb see tegelikult umbes 90% ulatuses looduslikust kivist, millele on lisatud vaid vähesel määral side- ja värvaineid kaunima välimuse ning parima konsistentsi saavutamiseks.

Töötasapinna valmistamiseks kasutatav kvartskivi lõigatakse esmalt õigesse mõõtu, misjärel saadud kiviplaadi servad ja pind töödeldakse.

Kvartsist töötasapindu iseloomustavad eelkõige vastupidavus ja veekindlus. Pinnad on lihtsasti hooldatavad ning sobival hooldamisel kestavad need väga pikka aega.

Kuidas puhastada kvartsist töötasapinda?

Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini sooja veega niisutatud mikrokiudlapp. Tõrksama mustuse vastu soovitame kasutada neutraalset, kergelt leeliselist (pH 8–10) või kergelt happelist (pH 4–6) pesuvahendit.

Pikima kasutusea tagavad spetsiaalselt kvartskivipindade hooldamiseks loodud puhastusvahendid. Vältida tuleks aga kindlasti selliseid puhastusvahendeid, mis sisaldavad pleegitusaineid, on abrasiivse toimega või väga happelised, sest need võivad pinnad jäädavalt rikkuda.

Mida teha plekkide korral?

Esimene kaitseliin plekkide vastu on alati ennetus. Kaitske kvartsist töötasapindu kokkupuute eest kemikaalide ja söövitavate ainetega.

Pinnale sattunud mustus ja plekid on jäädavate kahjustuste vältimiseks parim kohe majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga eemaldada. Raskema mustuse vastu kasutage spetsiaalset kvartskivipindade puhastusvahendit. Seejärel peske pinda täiendavalt vee ja pesuvahendiga. Sobivad puhastusvahendid saate meilt või olenevalt Teie asukohariigist ka kohalikest jaemüügipunktidest.

Kuidas vältida kuumakahjustusi ja kriimustusi?

Kvartskivi miinuseks on paraku vähene kuumakindlus, mistõttu ei ole kuumi nõusid ja muid esemeid soovitatav pikalt töötasapinnale jätta. Kuumakahjustuste eest aitavad pindu kaitsta kuumaalused. Kriimustusi talub kvarts küll paremini, kuid kindluse mõttes soovitame siiski kasutada lõikealuseid.

Kas kvartskivi vajab täiendavat pikaajalist hooldamist?

Poleeritud kvartsist töötasapindu ei ole vaja impregneerimisvahenditega töödelda, sest need on täielikult veekindlad. Tavakasutuse korral kehtib sama ka muude pinnatöötluste kohta.