Enne mõõdistust – mõõdistamise tellimisele eelnev

 

Enne mõõdistamise tellimist, on oluline mõista, milliseid valikuid ja otsuseid tuleks teha juba enne mõõdistamise protsessi.

Nordecos on ideaalne koht, kust leida usaldusväärne koostööpartner nii mõõdistamisel kui ka võimaliku paigalduse teostamisel.

 • Meil on kogemust rohkem kui 10 aastat.
 • Oskame osavalt ümber käia Dekton, Silestone, Sensa ja teiste Cosentino brändide ning Caesarstone toodetega.
 • Tehnilised joonised ehk proffesionaalsed CAD joonised on vajalikud tootjatele, kuna kivi tasapind on köögi üks kalleimaid elemente ja neid lõikavad kallid, selleks spetsiaalselt loodud seadmed, siis meie koostame nendele masinatele sobivad ja arusaadavad joonised.

 

köögimööbli paigaldamine

Kuidas kindlustada, et see teekond oleks edukas alates esimesest sammust?

 

Kivist töötasapinna mõõdistus

 

 • Täpsed nõuded mõõtmistöödele: Selgitage välja, milliseid mõõtmeid ja andmeid on vaja koguda. See aitab mõõdistamise protsessi suunata ja tagada, et kõik vajalikud detailid saavad kaetud.
 • Kulud: Arutage mõõdistajaga läbi, mis on hinna sees ja veenduge, et teate, kas lisanduvad millegi eest veel täiendavad tasud vms.
  Ajastus: Mõelge, millal mõõdistust vajate ja kas see ajakava sobib teie projektide või tegevuste kavandamisega.

7 olulist sammu ja soovitust, mida järgida, et tagada mõõdistamise täpsus ja projekti sujuvus:

 

 • Materjali ja viimistluse valik – Enne mõõdistuse tellimist peaks Teil olema valitud materjali tüüp ja viimistlus.
 • Üleulatuvuse määratlemine – Täpsustage, kui palju peaks töötasapind kappidest või alustest üle ulatuma. Õige üleulatuvuse määramine on oluline nii disaini kui ka funktsionaalsuse seisukohalt.

NB! Pärast mõõdistamise teostamist, soovitame tungivalt kivi paksust mitte muuta, kuna see võib muuta projekti üldmõõtmeid ja põhjustada vigu.

 

enne mõõdistamise tellimist

 

 

enne mõõdistamise tellimist

 

 • Integreeritav tehnika – Veenduge, et Teil oleks täpne teave kõigi integreeritavate seadmete kohta. Ideealis võiks olemas olla seadmete tehnilised joonised (.DFX formaadis), mis aitavad täpsustada nende asukohti ja mõõtmeid.
 • Vajalikud lõiked ja avad – Koostage nimekiri kõigist vajalikest lõigetest ja avadest, mida töötasapinnal on vaja teostada. See hõlmab pistikupesade, kraanide, seebidosaatorite ja muude elementide paiknemist.
 • Mööbli paigutus/paigaldus ja ümbrus – Enne mõõdistamist peab mööbel olema lõplikult paigaldatud, lisaks ei tohiks pärast mõõtmist seinu plaatida ega krohvida, samuti ei tohi kappe liigutada ega nende küljepaneele muuta.
 • Käepidemed – Enne mõõdistamist tuleb kappidele paigaldada käepidemed.

Lisainformatsioon ja eriotstarbelised nõudmised – Kui Teil on konkreetseid soove või erinõudeid, mis mõjutavad mõõdistamist või paigaldust, tuleks need samuti esitada enne mõõdistamist.

enne mõõdistamise tellimist

Enne mõõdistaja saabumist:

 

eritellimusel töötasapinnad

 

 • Mõõdistatava ala ettevalmistamine: Veenduge, et mõõdistatav ala oleks puhas ja korras. Eemaldage kõik üleliigsed esemed ja takistused, mis võivad mõõtmist segada.
 • Mõõdistamise aja planeerimine: Planeerige mõõdistamine sellisel ajal, kui on tagatud minimaalne segamine ja häirimine, eriti kui tegemist on suure liiklusega aladega.
 • Koostöö mõõdistajaga: Pange kirja kõik relevantsed detailid ja nõuded, et jagada neid mõõdistajaga, tagamaks võimalikult täpsed ja asjakohased tulemused.
 • Õiguslikud ja turvalisusnõuded: Veenduge, et mõõdistamisel on tagatud kõik kehtivad õiguslikud ja turvalisusnõuded, eriti kui tegemist on ehitus- või tööstusaladega.

Broneerimine ja tühistamine

Soovitame mõõtmisaeg broneerida umbes kaks nädalat enne soovitud kuupäeva, et tagada sobiv aeg meie mõõtmisspetsialisti graafikus. Kui kokkulepitud mõõtmine tühistatakse vähem kui kolm tööpäeva enne kokkulepitud aega, võib spetsialist mõõtmise eest siiski tasu küsida.

NB! Kui spetsialistil on kogu vajalik teave kättesaadav, saab Ta koostada täieliku tehnilise joonise, mis minimeerib vigade võimalust. Nii koostatakse Teile joonis kiiresti, ning Teie saate selle sama kiiresti ka kivi tellimiseks tootmisesse edastada.

Kui Teil on täpsustavaid küsimusi või kahtlete mõne küsimuse osas, kas vajaminevad detailid on olemas, siis võtke meiega julgelt ühendust! Aitame meeleldi eeltööd puudutavate küsimuste osas.

Kuidas mõõdistamise protsess välja näeb, saate vaadata SIIT